Browse Twitter Public Accounts with twpublic.com

Berivan Yıldız's Twitter Account

Berivan Yıldız's Last Tweets

  • Var. insanca muamele görmek için illa evladını mı kaybetmek gerekiyorhttps://twitter.com/haditurus/status/1127294232165781510 …
  • mükemmel yahu! https://twitter.com/Vangoghadair1/status/1128986629983670272 …
  • Yalan söylüyor. Derhal dekan ve rektörün istifasını istedi, öğrencileri aşağıladı ve o öğrencilerden bazıları daha sonra (sanırım baska bir gerekçe gösterilerek) tutuklandı.https://twitter.com/BurhanKuzu/status/1129182837012357126 …
  • Merhaba, uzun süredir anlatamadığım kendi içimde yaşadığım bir olayı herkesle paylaşmak istiyorum. Her ne kadar hukuk sisteminin yıkıldığını tartışsak bile hala bir ümit beslediğimiz şu dönemde 22 yaşında bir kadın olarak bir avukatın ofisinde cinsel saldırıya uğradım.
  • Siyasal İslamcılardan daha ahlaksız kim olabilir bu coğrafyada diye merak ediyorsanız: siyasal İslamcı olmamasına rağmen küçük çıkarlar ve ikbal uğruna bunlarla işbirliği yapan alçaklar var: Çok daha ahlaksızlar ve hiçbir hafifletici sebepten hiçbir şekilde yararlanamayacaklar.

Berivan Yıldız's Twitter Followers Live Counter

  • 92

Popular Twitter Account Life Story Offer : Nicky Minaj's Life Story

  • Rapper (1982-)
  • Hip-hop artist Nicki Minaj soared to fame with tracks like "Super Bass," "Starships," and also later "Anaconda." She is the initial women solo musician to have seven songs simultaneously on the Signboard 100 chart.
  • Reports then flew of a feud in between Minaj and also Lopez, which Minaj later on disregarded. Minaj and Carey got right into an argument during tryouts in Charlotte, North Carolina, with Minaj storming off stage. Despite all her various other jobs, Minaj hasn 2019 t lost her music emphasis 2014 she 2019 s already videotaping music for her following album, and also is presently engaged in a battle of words with the fellow female rapper Remy Ma. 201D The rapper as well as singer Nicki Minaj was born Onika Tanya Maraj on December 8, 1982, in Saint James, Trinidad and Tobago, and also relocated with her household to Queens, New York, when she was 5 years old. 201D Minaj presented a variety of alter-egos on her launches, consisting of Onika, Nicki Lewinsky and also Roman Zolanski. Rumors then flew of a feud between Minaj and Lopez, which Minaj later dismissed. Minaj and Carey got right into an argument during tryouts in Charlotte, North Carolina, with Minaj storming off phase. In spite of all her other jobs, Minaj hasn 2019 t lost her music emphasis 2014 she 2019 s already taping songs for her following album, as well as is presently involved in a battle of words with the fellow female rap artist Remy Ma.